یال

تصمیم قطعی برای تغییر نام چیست؟

بسم الله الرحمن الرحیم

باسلام و عرض ادب خدمت کاربران عزیز

لطفا اگر اهل دقت و حوصله نیستید از خواندن این صفحه منصرف شوید

اگر فقط  بنابر "توصیه ی ما"  قصد تغییر نام دارید حتما وقت و انرژی بگذارید و محتوای زیر را کامل و دقیق مطالعه کنید

ابتدا بایستی فرم تحلیل و بررسی نام را ارسال کرده باشید و جواب را دریافت کرده باشید.پس از آن اگر توصیه ای به تغییر نام شده باشد با کد رهگیری و با توجه به قوانین زیر فرم تغییر نام را ارسال نمائید.

ما در این تارنما با اهدافی که در جای خود ذکر کرده ایم به دنبال ایجاد فرهنگ نامگذاری صحیح و اصلاح اسامی همنوعان خود هستیم چرا که مطمئنیم با اصلاح اسامی و رعایت نکاتي لازم دیگر زندگی جامعه ی بشری بهتر و با صفاتر و سرشار از مادیات و معنویات وافرتری خواهد شد.

تفضل خدای عزیز به ما برای باز کردن درب این علم و فهمی که خدای منان در این باب عنایت کرده ما را ملزم به بیان نکات زیر در باب آداب تغییر نام نموده است. همچنین تجربه ی ما و اساتیدمان در این سالها که همراه با تحقیقات و تشکیل جامعه ی آماری از خانواده های مختلف بوده و مهمتر از آن دینی که از بزرگان این علوم چون شیخ بها و میرداماد و امثال آنها بر گردن ما سنگینی میکند ، اصرار ما را بر رعایت نکات زیر بیشتر میکند

 

نخست : تازمانی که تصمیم قطعی و عالمانه و از سر آگاهی تمام بدون داغی و هول شدن و بدور از تصمیم احساسی و با پختگی و عقلانیت برای تغییر نام نگرفته اید فرم تغییر نام را ارسال نکنید .... درصورتی که فرم را ارسال نمودید و اسامی برایتان ارسال شد و به هر دلیلی اقدام به تغییر نام نکردید و جدی نگرفتید یا وسط کار رها کردید، در جریان باشید که فی الدنیا والآخره مشغول الذمة ی ما و وقت و انرژی ما و این علم معظم هستید . یعنی ما به هیچ وجه رضایت در دنیا و آخرت از کسی که وقت ما را ولو به هر قیمت مادی بگیرد و با عمل نکردن به توصیه ها این علم را لوث کند نخواهیم داشت.

دوم :  باید بدانید که تغییر نام  صرفا برای کسانی توصیه میشود که براساس علم اسامی نامشان واقعا دچار مشکل است و تناسبات لازم را ندارد. پس بطور مستقیم و با هر درخواستی اقدام به تغییر نام نخواهیم کرد . البته یک استثنا هم دارد و آن اینکه کسی نامش را واقعا دوست نداشته باشد و یا جزئ نامهای نامناسب و مستهجن و یا دور از  شانش باشد. برای اینچنین نامهایی  با مشاوره  و بررسی اولیه و با خواست خود شخص نامهای جدید پیشنهاد خواهد شد.

سوم : انتظار نداشته باشید هرنامی که شما انتظارش را دارید به شما پیشنهاد شود. شیوه ی پیشنهاد نام توسط ما  ممکن است با خواست قلبی و عقلی شما یکسان نباشد. 

ما بدینگونه عمل میکنیم . پس از دریافت فرم تغییر نام و بررسی لازم نام جدید شما را با تک تک افراد مرتبط خانواده تان منطبق با قوانین علم اسامی از اسامی موجود در بانک اسامی ثبت احوال که در اختیار ماست استخراج کرده و به اطلاع شما خواهیم رساند. نکته ی بسیار مهم این است که نامها بدون در نظر گرفتن هیچگونه تعصب ملی و یا مذهبی - جدید و یا قدیمی - ایرانی یا فرنگی - نو یا کهنه... از این بانک استخراج میشود و پیشنهادات اولیه ی ما در متن اسامی ارسال  اعلام خواهد شد و انتخاب نهائی را بر عهده ی خودتان قرار میدهیم.

از این رو ممکن است در تناسب با نام بقیه ی اعضای مرتبط خانواده تان همه ی نامهای پیشنهادی مورد پسندتان واقع نشود

باز هم اشاره میکنم ::: هیچگونه تعصبی در نوع و جنس نامهای پیشنهادی ما نخواهد بود و ممکن است نامهای ارسالی هم ملی باشد هم مذهبی هم فارسی باشد و هم عربی و ترکی و کردی و غیر ایرانی و یا ... و یا ممکن است از یکی دو دسته از این نوع اسامی باشد. بستگی به نامهای  خانواده ی شما دارد

چهارم : در تحویل نام هیچگونه عجله ای نکنید چرا که رسم ما بر این است که زود جواب نمیدهیم و در این امر حکمتی است که به نفع خودتان است. پس عجله نکنید و ما را تحت فشار نگذارید . استخراج اسامی و بحث تعیین نام امری حساس است که ما بدون تمرکز و وقت کافی انجام نمیدهیم چون میخاهیم حق شما را ادا کنیم. 

جوابگویی به درخواست شما با صلاحدید ما صورت میپذیرد و هیچگونه نوبتی در ارائه ی این خدمت وجود نخواهد داشت . یعنی ممکن است یک نفر یکهفته ای جواب بگیرد و یک نفر یکماه منتظر بماند و شاید هم بیشتر!!!

پنجم :  شما باید بدانید که با تغییر نام از همان روز اول ، زندگی تغییرات عمده ای نمیکند و گلستان نمیشود و این امر یک پروسه ی زمان بر است. همانگونه که سالها شما با نام قبلیتان مدام در ضرر و زیان و خطر بوده اید  مدت زمانی را نیز باید بگذرانید تا تاثیرات نام جدید بخوبی نمایان شود.

مکانیزم تاثیرات مثبت و ایجاد تغییرات در زندگی بدین نحو است

ابتدا نام جدید یک طوفان ایجاد میکند و ممکن است شما را در زندگی با تنش مواجه کند . اما باید بدانید که این طوفان موقتی است و با رعایت آداب تغییر نام اثرات منفی اش زورتز برطرف میشود منظور از این طوفان بروز تنشهای مختلف در زندگی است که برای اکثر افراد ایجاد میشود . البته این امر بیشتر برای کسانی اتفاق می افتد که نام مخرب و حادثه سازی داشته اند . نامش را طوفان نهادیم چون دقیقا مانند  طوفان های مختصر و گذرای آخر هر فصل است. وقتی که زمستان به بهار نزذیک میشود و مانند تبدیل بقیه ی فصل ها.(البته این تنشها برای برخی از افراد ایجاد خواهد  شد و برای برخی دیگر هیچ اتفاق خاصی نمیافتد، یعنی لازم نیست منتظر وقوعش باشید)

در مرحله ی بعد نام جدید ابتدا دست به ترمیم تخریبهای نام قبلی و ایجاد بستری امن برای سازندگی میزند و این امر زمانبرترین فصل این تغییر است  و مدتش بستگی به نوع نام اعضای خانواده و میزان تخریب نام قبلی است . محاسبه ی میزان زمان ترمیم خراب ها کار هرکسی نیست و کمتر کسی میتواند ادعا کند که چقدر طول میکشد تا زندگی به مرحله ی بعدی وارد شود.

در مرحله ی بعد پس از ترمیم و گاهی در حین ترمیم خرابی های نام قبلی مرحله ی سازندگی است. اینجاست که نام جدید آرام آرام یا بسیار عجیب و سریع خودش را نشان میدهد . این امر هم برای افراد مختلف متفاوت است . برای برخی در مادیات و برای برخی اسامی در معنویات و برای برخی در هردو خودش را نشان میدهد 

تمامی مراحل بالا فقط و فقط در یک حالت اتفاق می افتد و آن چیزی نیست جز تغییر نام بطور کاملا جدی و با استقامت و مبارزه برای جا انداختن آن نام جدید.

اگر فقط بصورت صوری و بدون جدیدت و مبارزه و بدون اهمیت فقط بر سر زبان گفته باشید نامم را عوض میکنم مطمئن باشید نه تنها هیچ اتفاقی نمی افتد بلکه ممکن است تداخلی بین انرژیهای نام قبلی و نام جدید ایجاد کنید که زندگیتان را تحت الشعاع قرار بدهد. 

. تغییر نام به معنای قبول قلبی و باور درونی شخص تغییر نام دهنده است و این خود 50% این مساله را حل میکند 50% مابقی مربوط به میزان جا افتادن نام جدید اول در خانواده ؛ یعنی قبول قلبی افراد خانواده است و میزان جدی گرفتن و صدا زدنشان و در پایان قبول قلبی بقیه ی افراد و اطرافیان و صدا زدن شما توسط آنها به نام جدید است.   ، تغییر نام در شناسنامه الزامی نیست و تغییر نام دقیقا به معنای متن بالاست. البته تاثیر وجود نام در شناسنامه قابل چشمپوشی نیست. 

مطمئن باشید بروسه تغییر نام یک مرحله ی زمانبر است  و ممکن است از یکماه تا چندسال طول بکشد و اگر وسط کار شما پا پس بکشید همه چیز را خراب خواهید کرد و هرچه رشته اید عملا پنبه میشود و بایستی از اول شروع کنید

کسانی که بقول خودشان تغییر نام داده اند و دیده اند فایده ای ندارد و رها کرده اند صرفا بخاطر رعایت نکردن مورد پراهمیت بالاست.

 

ششم : لطف بفرمائید و بگذارید کار کارشناسانه پیش برود. مطمئن باشید اسامی یی که برای شما ارسال میشود  در بالاترین سطح شرافت ممکن خواهد بود یعنی تکلیف برای کارشناس روشن نکنید که من چه نامی میخاهم و میخاهم اینچنین و آنچنان باشد. کارشناس تارنمای نام شناسی قطعا آن نامهایی را برای شما پیشنهاد میدهد که بالاترین تاثیر مثبت و کمترین خطرات احتمالی رابرای شما داشته باشد.

هفتم : نکته ی پایانی : هرکسی که توصیه به تغییر نامش کرده ایم بشخصه موظف به پرداخت هزینه ی تغییر نام خودش میباشد و شما اجازه ندارید  برای شخص دیگری هزینه کنید  مگر اینکه قیم یا ولی او باشید

بزودی راه های تغییر مثبت نام در تارنما درج خواهد شد.